Tynki dekoracyjne, strukturalne
Oryginalna i ponadczasowa dekoracja powierzchni

Tynki dekoracyjne przechodzą dziś prawdziwy renesans! Ich popularność związana jest z dynamicznie zmieniającymi się trendami wnętrzarskimi, które czerpią inspirację z naturalnych i minimalistycznych rozwiązań. Struktury przedstawiają szeroką gamę możliwości projektowych – z ich pomocą stworzymy nie tylko delikatne ścienne aranżacje z nutą blasku czy subtelnymi przetarciami, ale również zdecydowane i charakterystyczne efekty, takie jak beton czy marmur.

Miłośnicy niestandardowych rozwiązań docenią urok oryginalnych struktur, gdyż efekt, który możemy uzyskać z ich pomocą, zawsze będzie niepowtarzalny. Odpowiednio dobrany tynk potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza, zadecydować o jego stylu i zamienić zwykłe pomieszczenie w efektowną i ponadczasową przestrzeń.

Powierzchnie wykończone z użyciem tynków charakteryzują się nieregularną, często porowatą strukturą, są wodoodporne, ale jednocześnie doskonale przepuszczają parę wodną – możemy więc z powodzeniem stosować tynk w miejscach narażonych na działanie wilgoci. Zaletą tynku jest także możliwość ukrycia pod nim wszelkich mankamentów występujących na ścianach, a także jego wysoka odporność na uszkodzenia. Tego typu dekoracje dają nam wiele możliwości aranżacyjnych, których nie zapewni nam farba czy tapeta – dzięki tynkom w zasięgu ręki pojawiają się materiały takie jak naturalny kamień czy beton. Kiedy z czasem znudzi nam się kolor ściany, możemy ją zwyczajnie przemalować, by nadać strukturze świeżego wyglądu. Wszystkie te cechy sprawiają, że tynk dekoracyjny to ponadczasowy materiał, który będzie służył nam przez wiele lat, wciąż wyglądając wspaniale.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów interesujących struktur, które z powodzeniem wpasują się w najróżniejsze wnętrzarskie aranże. Dzięki nim stworzymy na swoich ścianach na przykład efekt modnego betonu! 

Modne wnętrza, utrzymane często w minimalistycznym czy wręcz ascetycznym stylu, lubią efekt subtelnego niedbalstwa. Tynki strukturalne to sposób  na stworzenie nieidealnego i surowego efektu, który nada wnętrzom niedbałego charakteru .

Miłośnicy stylu glamour czy eleganckiego vintage z pewnością docenią urok połyskujących powierzchni. Ciekawa faktura w połączeniu z blaskiem delikatnych, błyszczących drobinek wyczaruje we wnętrzu magiczną atmosferę, którą podkreśli subtelna gra świateł. 

Tynki strukturalne to nie tylko doskonała alternatywa dla często bardzo kosztownych dekoracji w postaci paneli ściennych czy płytek zapewniających podobny efekt, ale również sposób na stworzenie oryginalnej i ponadczasowej dekoracji ścian, którą będziemy cieszyć się przez wiele lat.